Rekonstrukce rodinných domů

img

REKONSTRUKCE RODINNÝCH DOMŮ

Proměňte svůj domov s námi! Jsme profesionální stavební firma specializující se také na rekonstrukce rodinných domů. S námi získá váš dům nový život, zlepšíte jeho praktičnost, a hlavně s moderní rekonstrukcí snížíte jeho energetickou náročnost.

Provedeme vás každým krokem rekonstrukce - od projektové dokumentace až po výběr materiálů a technologií, které zajistí dlouhodobou kvalitu a komfort pro váš dům.

S námi dosáhnete:

  • snížení spotřeby energií
  • zvýšení bezpečnosti
  • zdravé bydlení
  • zhodnocení vaší nemovitosti
  • zlepšení celkové kvality bydlení

Jak postupujeme při rekonstrukci rodinného domu:

Prohlídka nemovitosti

Začínáme prvotní prohlídkou nemovitosti. Sejdeme se s vámi na místě a pečlivě zhodnotíme celkový stav domu. Poslechneme si vaše představy a možnosti.

Prvním krokem je důkladná kontrola všech prvků vašeho rodinného domu. Zkontrolujeme, že jsou v optimálním stavu základy, krov, střecha a není žádný problém, jako je hniloba, plíseň, azbest nebo statické poškození konstrukce.

Architektonická studie vs. prováděcí dokumentace

Pro realizaci větší rekonstrukce a přístaveb rodinného domu jsou klíčové prováděcí dokumentace nikoli PD ke Stavebnímu povolení či ohlášení stavby. Tyto dokumentace jsou nepostradatelné pro efektivní řízení stavby, zdokonalení celkového návrhu a přesný odhad nákladů na rekonstrukci/přístavbu. Navíc poskytují všem zúčastněným jasný obraz o požadavcích a cílech, které musí splnit, aby byl projekt dokončen včas a úspěšně.

Rozpočet rekonstrukce RD

Než začneme s rekonstrukcí vašeho domu, je nezbytné pečlivě připravit rozpočet. Chceme plně pochopit vaše potřeby a požadavky a přesně nacenit všechny související náklady, od materiálů, technologie až po všechny další výdaje. Jakmile budeme mít připravený rozpočet, kompletně ho s vámi projdeme, abychom se ujistili, že jsme do něj zahrnuli úplně vše a nic vás, ani nás nepřekvapí. Během samotné rekonstrukce je možné rozpočet upravit dle vašich požadavků (vícepráce, méněpráce).

Podpis smlouvy o dílo

Po dohodnutí všech detailů, včetně rozsahu prací, rozpočtu a časového plánu rekonstrukce, přistupujeme k podpisu smlouvy o dílo. Tato smlouva vám poskytne záruku, že rekonstrukce domu bude provedena k vaší spokojenosti a v dohodnutém časovém i finančním rámci.

Zahájení rekonstrukce

Po podpisu smlouvy o dílo nastává zahájení stavby. Termín zahájení a předání rekonstrukce domu je pevně stanoven v rámci smlouvy. Délka rekonstrukce se pohybuje od 3 do 6 měsíců v závislosti na rozsahu prací. Během průběhu rekonstrukce máte možnost sledovat stavbu v rámci kontrolních dnů, které jsou přizpůsobeny vašim potřebám.

Předání domu

Po dokončení rekonstrukce domu se uskuteční finální předání a akceptace díla. Pokud jsme si nedomluvili rekonstrukci až do úplného detailu, rádi vám dále pomůžeme - doporučíme naše zkušené interiérové designéry, kteří pomohou vašemu domovu získat ten správný vzhled.

Druhy rekonstrukčních prací:

Architektonický návrh interiéru, materiál, měření a bezpečnostní opatření.
Bourání, odvoz stavebního materiálu a vybavení.
Omítky, pokládka dlažby a obkladů, vyzdívky, nebo překlady.
Nové přívody, elektroinstalace včetně výměny bytového rozvaděče, nebo také rozvody.
Příprava vodoinstalace a odpadů, napojení všech spotřebičů.
Revize a zkoušky, dodání materiálu, zajistíme kompletní řešení vytápění.
Řešení odsávání toalety, koupelny a digestoře.
Kompletní pokládka všech typů podlah, dokládání, vytmelení, přebroušení nebo nalakování.
Penetrace, vymalování nebo tapetování.
Kompletní úklid, stěhování nábytku, kompletace vypínačů a zásuvek, zavěšení doplňků, lustrů, garnýží atd.

A případně další práce dle požadavků klienta.

Stavební povolení

Stavební povolení budete potřebovat za předpokladu, že plánovaná rekonstrukce:

zasahuje do nosných stěn domu, mění způsob užívání stavby, mění vzhled budovy.

Ohlášení stavby

Ohlášení stavby potřebujete, pokud úpravy povedou ke změně užívání některých částí stavby. Např. zvětšení prostor koupelny do chodby nebo probourání nenosné zdi. Postačí vám formulář na ohlášení stavby, který následně podáte na příslušný úřad. K formuláři musíte doložit i písemný souhlas sousedů, kterých se rekonstrukce týká, případně vyjádření bytového družstva či společenství vlastníků.

Potřebujete poradit? Zavolejte nám 773 775 300.