Cihlové pásky na fasádě i uvnitř

Cihlové pásky na fasádě i uvnitř

Díky své flexibilitě jsou cihlové obkladové pásky velmi oblíbené při rekonstrukcích a také u nových staveb. Můžete je použít téměř všude, podle vašich přání a potřeb. Máme zákazníky, kterým jsme je instalovali klasicky na fasády a interiérové stěny, ale i takové kterým jsme z nich dělali vinné sklípky, klenby, gastronomické provozy a podobně.

Realizace

Pásky se lepí pomocí speciálního flexibilního lepidla kontaktně na zdi, nebo na zateplovací systém. V případě rekonstrukcí se tyto pásky lepí na očištěnou a pevnou stávající fasádu. Mohou zdobit celou fasádu, nebo jen její část. V Čechách jsou oblíbené obložené špalety kolem oken a dveří.

Pásky v interiéru

Svou rustikální krásu projevují také v interiéru. Vybírat můžete mezi raženými a taženými cihlovými obkladovými pásky, které se od sebe liší způsobem výroby, vzhledem, ale i spárováním.

Ražené a tažené pásky

Ražené pásky vznikají řezáním pohledových stran lícových cihel. My je obvykle připravujeme na tloušťku 23 mm. Jejich pohledová strana je totožná s lícovou cihlou. Při správné realizaci by nikdo neměl poznat zda je vyzděno z cihel či obloženo pásky. Tažené pásky jsou naproti tomu vyráběny strojově tažením z cihlářského lisu, jejich šířka je obvykle do 10 mm a bývají levnější a hladší.

Výběr správného materiálu a údržba

Cihlové obkladové pásky se vypalují při vysokých teplotách a tím získávají mnohem nižší nasákavost než běžné cihlářské výrobky. Jsou mrazuvzdorné, a tak se používají na neupravované povrchy.

Podívejte se, jak proměňujeme některé interiéry a domy k nepoznání …

„na cihlové“.

Kontaktujte nás a proměníme i ten váš!